Ribat Fm

Hayatı Kuşatan Radyo Ribat FM!

hayatı kuşatan Radyo
ribat fm

“Hayatı Kuşatan Radyo” sloganı ile yayın hayatına başlayan Ribat FM 1994 yılında Ribat Eğitim ve kültür vakfı Başkanı Abdullah Büyük hoca efendi tarafından Konya’da kurulmuştur. Yerel türde bir radyo yayını yapan radyo kanalının içeriği İslami alandadır. Konya merkezli yayın yapan radyonun Konya frekansı 94.8’dir. Yerel bir kanal olarak hayata geçse de Türkiyenin En Büyük Bölgesel Radyosu olan Ribat radyo olarak uluslararası boyutta yayın yapmayı başarmış nadir kanallarındandır.

Türksat 2A frekans 12130 frekans numarası ile 56 ülkeye ulaşmıştır ve bu şekilde uydudan dinlenebilir. İç Anadolu halkı için yerleştirdiği 40 adet uydusu ile bölgedeki halka hizmet sağlar. Bu radyo kanalını dinleyenler için hem göz, hem de kulak olmuştur. Bu radyo kanalı çaldığı her adreste; yanan yüreklere su serpti, huzur kapısı oldu.

Ruhun Besleyici Kanalı Ribat FM!

Dinleyicisine kaliteli bir yayın sunan bu radyo frekansı, kurulduğu günden beri insanların hayatlarına değiyor. Kaliteli dinletiler sunan radyo, bilgi verici konular hakkında da konuşmalar yapıyor. Dinleyicileri ile gönül bağı kuran radyo, sadece müzik yayınının yapılmasına gerek kalmadığını adeta kanıtlıyor. Radyo kanalları arasında kültür elçiliği görevini üstlenen bu kanal, herkesin severek dinlediği bir frekans haline geldi. Araştırmacı ve sorgulayıcı kimliği sayesinde konularını tartışmaya açıyor. İletişim süreçlerini iyi bilen ve etikliğe önem veren tavrı sayesinde profesyonellikten ödün vermiyor. Ayrıca sürekli yenilikten yana olan kanal, farklı konular bularak kendini tekrar etmiyor. Belli bir kitlesinin olmadığını savunan Ribat FM, her kesimden insana hoş sohbetleri ile hitap ettiklerini söylüyor.

Ribat FM İle Ruhunuzu Doyurun!

Anlık canlı radyo yayını dinlemesi yapabileceğiniz Ribat FM, ilkelerini şu şekilde açıklıyor; katılımcılık, şeffaflık, özgürlük insana saygı… Yine Ribat FM sosyal sorumluluk noktasında da etkili bir radyo kanalı olarak izleyicisinin karşısına çıkıyor. Bu durum söz konusu radyo kanalının kendine özgü özellikleriyle ön plana çıkmasına yardımcı oluyor.

Ribat FM Radyo Frekansları:

Konya 94.8, Aksaray 92.7 , Niğde 100.8 , Karaman 104.8 ,Nevşehir 106.0 ,Yozgat 104.4 ,Polatlı 106.3 ve Orta Anadoluda yüzlerce ilçede dinlenebilmektedir Yine Ribat FM uydu vasıtasıyla da etkili bir dinleyici sayısına ulaşmaktadır. Türksat 2A frekans 12130 adresinden de Ribat FM’e ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Ribat FM İletişim Adresi: Babalık Mahallesi, Demirci İş Merkezi, B/Blok, Kat/7, No:703, Selçuklu/Konya, E-mail : ribat@ribatfm.com.tr

Telefon Numarası: 0332 237 01 47

Whatsapp Hattı

" " ye bir cevap”

  1. Geri bildirim: Akra Fm - Radyo Dinle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir