Radyo Alaturka

Radyo Alaturka

Türk müziğinin en iyisiRadyo Alaturka, yaklaşık 15 yıldır Türk Sanat Müziği kategorisinde müzik yayınları ve çeşitli programlar yapan radyo istasyonudur. Bu alanda pek rakibi bulunmamakla birlikte, kurulduğu günden itibaren çok güzel işler yapmış ve yaptığı işlerle gençlere de sesini duyurmayı başarmıştır. İlk günden bugüne aynı kaliteyle gelmiş olup, İstanbul’da kurulmuştur.

Türk Sanat Müziğinin en nadide parçalarının çalındığı kanal, İstanbul ve birkaç şehirde karasal yayınlar yapabilmekte olup Alaturka radyo dinle seçeneği ile daha çok dijital ortamlarda tercih edilen bir radyo istasyonudur. Dinlettiği eserler, seçtiği müzik türü ve her yaştan dinleyici kitlesine sahip olması itibariyle diğer radyo kanallarından ayrılmaktadır.

Radyo Alaturka, Türk Sanat Müziği ve nostalji kategorisinde yayınlar yaptığı için çalınan müziklerin kalitesinin yüksek olması diğer parçalara göre çok daha önemlidir. Dolayısıyla parçaların kalitesinin bozulmaması ve dinleyicilerin keyifle dinleyebilmesi için yayınlarda son teknoloji stüdyo ve ekipmanlar kullanılmaktadır.

Kurulduğu ilk günden itibaren çağın yeniliklerine ayak uydurmakta olup, büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. Başarılarını sadece geniş bir kitleye ulaşmakla değil, aldığı ödüllerde de her fırsatta gözler önüne sermektedir. Özellikle kendi kategorisinde çok başarılı işlere imza atmakta olup, pek çok kurum ve kuruluştan ödül almış, almaya da devam etmektedir.

Radyo Alaturka Yayın Akışı ve Programcılar

Radyo Alaturka, sadece çaldığı parçalarla değil birbirinden keyifli programlarıyla da adından sıkça söz ettirmektedir. Güne en güzel sanat müziği eserleri ve alaturka parçalar ile başlamak isteyenler, nostalji sevenler için Meltem Mendi hafta içi her gün sabah 07.00-10.00 saatleri arasında radyo alaturka canlı yayınlarına devam etmektedir.

Telefon ve iletiler ile dinleyicilerin de aktif olarak katılabildiği, düşüncelerini ifade edebildiği programlar ile Meltem Mendi ile “Alaturka Rüzgârı” her sabah işe okula gidiş yolunda, trafikte, evde güne güzel başlamak isteyen tüm dinleyicilere keyifli anlar sunmakta ve programı ilgiyle takip edilmektedir.

Alaturka Radyo’nun başarılı programcılarından bir tanesi de aynı zamanda kanalın programlar sorumlusu görevini de yerine getirmekte olan Beyza Koç’tur. Yoğun trafikten sıkılanlar, eve dönüş yolunda yalnız kalanlar ve günün yorgunluğunu birkaç güzel eserle atmak isteyen dinleyicilere özel Beyza Koç ile Nağmeler hafta içi her gün 16.00-19.00 saatlerinde sevenleriyle buluşmaya devam etmektedir.

Dinleyicilerin de yazılı ve sözlü iletilerle aktif olarak katılabildiği programda hafta içi her gün eskimeyen Türk Sanat Müziği eserleri çalınmakta, dinleyicileri tarafından sevgiyle ve ilgiyle takip edilmeye devam etmektedir.

Radyo Nostalji & Radyo 45’lik

Radyo Alaturka, yaptığı yayınlar ve nostalji parçalarıyla her yaştan insana sahip geniş bir kitleye ulaşmıştır. Çok uzun yıllar bu kategoride tek başına yayıncılık yapmış sonrasında rakipleri çıkmış olsa en iyiler arasındaki yerini her zaman korumuştur.

Kanalda çalan nostalji parçaları belirli bir yaş grubuna hitap etmekte gibi görünse de zamanla gençlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bunun yanı sıra en sevilen sanatçıların en çok dinlenen 45’lik şarkıları her hafta cumartesi 13.00 da sevenleriyle buluşmaya devam etmektedir.

Radyo Alaturka Frekans

Radyo Alaturka frekans İstanbul ve çevre illeri için 91.0’dır. Bunun yanı sıra resmi web sitesi üzerinden ve mobil cihazlara uyumlu Radyo Alaturka app ile Youtube üzerinden kesintisiz canlı yayınlarına ve müzik paylaşımlarına devam etmektedir.

Radyo Alaturka İletişim

Radyo Alaturka, her çevreden, her yaştan kitle edinmeyi başarabilmiş özel bir radyo kanalıdır. Yaptığı çalışmalar ve özenle seçilen Türk Sanat Müziği eserleri ile, gelişen teknoloji ve değişen şartlar radyo dinleme kültürünü ya da nostalji anlayışını zedeler mi düşüncesini ortadan kaldırmıştır.

Yaptığı her işte sektörün en iyilerinden olmayı başarmış bir radyo kanalı olmakla birlikte, ilk günden bugüne dek çalışmalarına aynı heyecanla ve titizlikle devam etmektedir. Çaldığı parçaların yanı sıra devamlı güncellenen “Alaturka 10” müzik listesi de dinleyicileri tarafından yakından takip edilmektedir.Radyo Alaturka indir

Birbirinden kıymetli Türk Sanat Müziği parçalarını İstanbul ya da çevresindeki illerden radyodan dinlemek isterseniz 91.0 frekanstan dinleyebilirsiniz. Eğer dinlemek için dijital ortamları tercih ediyorsanız http://www.radyoalaturka.com.tr/ adlı web sitesini ziyaret edebilir ya da Radyo Alaturka indir butonuyla kullanımı çok olan mobil cihazlara uyumlu uygulamadan yayınları takip edebilirsiniz. Ayrıca 0553 333 91 00 numaralı WhatsApp hattından isteklerinizi iletebilir, iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir