Radyo A Haber

haberin adresi

Radyo A Haber, ülkenin en kapsamlı şirketlerinden olan Turkuvaz Medya çatısı altında yayın yapan ulusal haber radyosudur. Karasal frekanslarıyla yüzlerce fazla noktada yayınlarına devam etmekte olup, yayın hayatına İstanbul’da başlamıştır. Bunun yanı sıra dijital ortamlarda da oldukça fazla dinlenmektedir.

Radyo, bir zamanların tek haberleşme aracı iken günümüzde gelişen teknoloji sonrası şartlar çok değişmiştir. Bu durum radyo dinleme alışkanlıklarını ve yayıncılık sektörünü de oldukça fazla etkilemiştir. Yeni düzene ayak uydurmak isteyen medya şirketleri, radyo istasyonları dijital ortamlarda da en çok tercih edilen kanallar arasına girmek için yeni projeler ortaya koymaktadırlar.

Eskiden büyük büyük radyolardan dinlenen şarkılar, takip edilen haberler artık cep telefonlarında, tabletlerde, bilgisayarlarda ve ulaşmak istediğiniz her an hizmet vermeye hazır şekilde tasarlanmaktadır. Bu değişiklikler radyo dünyasına bambaşka bir soluk getirmiştir.

Radyo A Haber, televizyonun en çok takip edilen haber kanallarından 7/24 aktif yayın yapan A Haber canlı yayınlarının radyo haber kanalı olarak yıllardır haber dinlemeyi seven herkesi bilgilendirmeye devam etmektedir.

Habercilik sektörü çok geniş bir alandır ve ülkemizde bu alanda hizmet veren pek çok haber kanalı bulunmaktadır. Bu haber kanallarının radyo temsilcileri de kendi aralarında bir rekabet halindedir. Habertürk Radyo, NTV Haber Radyo sektörün iddialı isimleri arasındadır. A Haber Radyo ise tüm rakiplerine rağmen hala en çok tercih edilen radyo ve haber kanallarından bir tanesidir.

A Haber Radyo başarısını, işini iyi yapan insanlara ve yıllardır bu sektörde edindiği tecrübelere borçludur. Bunun yanı sıra iş birliği içerisinde bulunduğu Turkuvaz Medya da kanalın en önemli destekçilerinden birisidir. Sadece haber üzerine yayınlar yapan kanal, 5 yıl önce düzenlenen yılın en iyi haber radyosu ödülünü alarak, sektördeki başarılarını aldığı ödüllerle de desteklemektedir.

Radyo A Haber Yayın Akışı

Radyo A Haber, bunca zamandır geliştirdiği iş tecrübesiyle haber sektörünün dinleyiciler açısından ne kadar hassas bir alan olduğunun farkına varabilmektedir. Bu nedenle her zaman işini iyi yapan insanları seçmekte ve bu alanda titizlikle çalışmalarını sürdürmektedir.

Gece olup biten her şeyi öğrenmek, güne haberle başlamak isteyen dinleyicilere özel Erkan Tan ile “Sabah Ajansı” 06.00da, günün en yeni haberleri ise Cansın Helvacı ile “Ajans Bugün” programında hafta içi her sabah 09.00da Radyo A Haber kalitesiyle dinleyicileriyle buluşmaya devam etmektedir.

Gün devam ederken, haberci ve moderatör kimliği ile tanınmakta olan başarılı sunucu Banu El hafta içi her gün 15.00 ve 17.00 saatlerinde “Ajans Gün İçi” programıyla gün içerisinde olan gelişmeleri ve son dakika haberlerini A Haber Radyo’da dinleyicileriyle paylaşmaktadır.

 

Günün en önemli haberleri ve gelişmeleriyle akşam haberleri “Akşam Ajansı” programıyla başarılı sunucu Salih Nayman tarafından hafta içi her gün 18.00 da sunulmaktadır. Oldukça başarılı bir eğitim ve kariyer geçmişine sahip olan Nalman pek çok büyük kanalda çalışmış ancak uzun yıllardır ATV haber merkezi ve A Haber Radyo’da hizmetlerine devam etmektedir.

Radyo A Haber Frekans

Radyo A Haber

Radyo A Haber, ülkenin pek çok noktasında bulunan karasal yayınlarıyla hizmet vermeye devam etmektedir. A Haber Radyo İstanbul frekans 90.2 ve 88.8’dir. 88.8 frekansını ülke genelinde pek çok noktada kullanmakta olup, diğer il ve ilçeler için karasal yayın frekansları sürekli olarak web site ve radyo üzerinden paylaşılmaktadır.

Başlarda hatta belki kısa bir zaman önce yayınlar radyo üzerinden takip edilirken, günümüzde bu durum daha çok dijital mecralara kaymıştır. Dolayısıyla kanal frekansları kadar sosyal medya hesapları ve web sitesi de sıklıkla takip edilmektedir.

A Haber Radyo İletişim

Radyo A Haber, “Haberin Radyosu” sloganıyla çıktığı bu yolda her zaman sektörün en iyilerinden olmayı amaçlayarak, dinleyicilerine buna yönelik hizmetler sunmaktadır. Habercilik güven duyulması gereken çok hassas bir meslektir ve bu sektörde aktif olmak da önemlidir. Gece gündüz her an özveriyle çalışabilecek ekip arkadaşlarına her zaman ihtiyaç duyulmaktadır.

Radyo A Haber, her zaman sektörde en iyi isimlerle çalışmakta ve dinleyicilerine en doğru haberi en kısa zamanda ulaştırmaktadır. Bunun yanı sıra dinleyici kitlesinin istek ve şikayetleri için https://www.turkuvazradyolar.com/ahaberradyo web sitesini aktif bir şekilde kullanmakta ve sosyal mecralarda da varlığını sürdürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir