Radyo Fenomen

Radyo Fenomen, 14 yıl önce kurulmuş radyo bir istasyonudur. Yayın hayatına ilk olarak İstanbul ve çevre illerinden başlayan radyo kanalı, 2019 yılında Power Pop lisans haklarını satın alarak ulusal bir radyo haline gelmiş ve bilinen tüm frekansları değişmiştir.radyo fenomen

Fenomen Radyo, İstanbul üzerinden çıktığı bu yolda pek çok şehirde yayın yapmaya başlamıştır. Günümüzde de karasal yayınları devam eden radyo kanalı, Antalya, Ankara, İzmir, Bodrum gibi şehirlerde dinleyicileriyle buluşmaktadır. Bunun yanı sıra dijital ortamlarda da oldukça fazla tercih edilmektedir. Yabancı müzik kategorisinde yayın yapan kanal, kendi alanında en çok dinlenen radyo istasyonlarından bir tanesidir.

Cem Hakko, ülkenin en önemli medya kuruluşlarından birinin sahibidir. Radyonun kurucularından olan Olivier Mauxion ile de bu işler vesilesiyle tanışmışlardır. Olivier Mauxion, yıllarını sunuculuk ve radyoculuk işine vermiş, sonrasında yoğun iş tecrübesi sayesinde medya şirketlerine danışmanlık yapmaya başlamıştır. İlk yıllarda Power Grup çatısı altında baş danışmanlık görevi yapmış, sonrasında bir radyo kanalı kurmaya karar vermiştir.

Olivier, Türkiye’de eğlence mekanlarında, kutlamalarda yerli-yabancı parçaların bir arada karışık bir şekilde çalınmasını çok sevmiş ve böylece Radyo Fenomen kurulmuştur. Başlangıçta yerli-yabancı hit parçalar ile yayın yaparken kurulduktan 3 yıl sonra sadece yabancı parçalar çalınmaya başlanmıştır.

Kanal, yaptığı programlar, kaliteli yayınlar sayesinde sektöre giriş yaptığı ilk günden itibaren dinleyicilerin beğenisini kazanmış ve bu beğeniyi 2017 yılında ödül alarak taçlandırmıştır. Radyo Akademi Ödülleri “Ulusal Yabancı Müzik Radyosu” kategorisi ödülünün sahibi olmuştur. Yayın yaptığı alanda Metro FM gibi pek çok rakibi bulunsa da hala sektörün en başarılı radyo kanalları arasında yer almaktadır.

Radyo Fenomen Türk

Fenomen Türk, Radyo Fenomen kurulduktan sonra yayın yapmaya başlamış başka bir radyo istasyonudur. Kurulan ilk kanalın aksine sadece Türkçe hit parçalar çalmakta olup, dinleyicilerine oldukça keyifli anlar sunmaktadır.

Fenomen Türk dışında Fenomen Türkçe Rap, Fenomen Akustik, Fenomen Dans gibi başka kanalları da bulunmakta olup her birisi dinleyici kitlesine özel playlistler ile isteklere uygun yayınlar yapmaktadır. Kanallar dijital platformlarda daha çok tercih edilmekte olup, Radyo Fenomen top 20 ve top 10 listeleri en çok takip edilen ve dinlenen müzik listeleri arasındadır.

Radyo Fenomen Karışık dinle ne dinlemek istediğine karar veremeyenler, dinleyeceği kanalı ya da müzik tarzını seçemeyenler için kurulmuş radyo istasyonudur. Dolayısıyla adından da anlaşılacağı üzere bu kanalda her tür müziğe rastlayabilmek mümkündür.

Radyo Fenomen Yayın Akışı

Radyo Fenomen, “Maksimum Hit Müzik” sloganıyla, yayın hayatına başladığı günden beri her zaman iyi işler ortaya koymuş, sektörün en başarılı isimleriyle çalışmaya özen göstermiştir ve Deniz Görkem Kaya bu isimlerden bir tanesidir.

Deniz Görkem Kaya, oyunculuk, seslendirme ve sunuculuk yapan yıllardır da Fenomen Radyo’da yayınlarına devam eden çok başarılı isimlerden bir tanesidir. Uzunca bir süredir Power Medya bünyesinde hafta içi her gün yayınlarıyla dinleyicileriyle buluşmaya devam etmektedir.

Bunun yanı sıra Fenomen Radyo, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı yayın akışına göre program yapmaktadır. Farklı bir yayın akışı ve sürpriz programlar, sürpriz konuklar ile gün boyu dinleyicilerini sıkmadan aktivitelerini daha keyifli getirebilmektedir. Sahip olduğu bu özellikleri sonucunda da alanında en iyilerden biri olmayı her zaman hak etmiştir.

Radyo Fenomen Frekans ve İletişim

Radyo Fenomen, İstanbul dışında bazı şehirlerde karasal yayınlarına devam etse de artık daha çok dijital ortamlarda dinlenmektedir. Kanal, web sitesi ya da her cihaza uyumlu mobil uygulaması sayesinde cep telefonlarında, arabada, bilgisayarda Radyo Fenomen canlı dinle seçeneği ile dilediğiniz her an “Maksimum Hit Müzik” farkıyla yüzlerce yabancı parçaya ulaşabilme imkânı sunmaktadır.

Kanalı karasal yayınlardan takip etmek isteyenlere, 87.5 Balıkesir , 92.4 Kocaeli ,95.0 Eskişehir ,96.0 Antalya ,98.0 İzmir, 98.8 Ankara ,100.4 İstanbul ,100.4 Bursa , 102.5 Konya frekanslarıyla yayın yapmaktadır. Diğer şehirler ve uydu frekans bilgileri ise https://www.radyofenomen.com/ resmî web sitesinde bir değişiklik olması durumunda sık sık güncellenmektedir.

Bunun yanı sıra tüm işletim sistemlerine uygun ücretsiz indirip kesintisiz kullanabileceğiniz mobil cihazlara uyumlu Fenomen app ile tüm kanallara aynı ekranda erişim sağlayabilmektesiniz. Aynı zamanda uygulama üzerinden dinlemek istediğiniz yayınlar için alarm kurabilmekte olup, işlerinizi hallederken arka planda Radyo Fenomen müzik yayınlarını dinlemeye devam edebilmektesiniz.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir