Virgin Radio

Virgin Radio

Virgin Radio, 13 yıl önce 2008 yılında Doğuş Medya Şirketler Grubunun isim haklarını kiralamasıyla Türkiye’ye gelmiş İngiliz kaynaklı radyo kanalıdır. Yayın hayatına bu şekilde başlamış olup, 2013 yılından itibaren Karnaval Medya Grup çatısı altında yayınlarına devam etmektedir.

virgin turkeyKanalın İngiltere merkezli, asıl sahibi dünyanın en geniş medya ağına sahip olan Virgin Grup’tur. Radyonun Türkiye ayağı ise Karnaval Medya tarafından kurulmuş ve hizmet vermeye başlamıştır.

Radio Virgin Türkiye kanalı, çoğunlukla yerli ve yabancı hit parçalar, Türkçe rap, hip hop kategorisinde yayınlar yapmaktadır. Oldukça enerjik ve keyifli parçaları dinleyicileriyle buluşturan kanal, dijital radyolar arasında en iyileri arasında yer almaktadır.

Sürekli olarak güncellenen Virgin Radio playlist ve kesintisiz yayınları ile dinleyicilerin ilgiyle takip ettiği kanallar arasındadır. Yerel ve dijital bir kanal olmasının yanı sıra bazı şehirlerde karasal yayınlar yapmaya da devam etmektedir.

Radyoda çalan şarkılar tür açısından çok kapsamlı olup, bu sayede çok farklı kesimlere hitap edebilmektedir. Virgin Radio top 40 kanalın en ilgiyle takip edilen müzik listeleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra sektörün en iyilerinden özenle seçilmiş olan radyocuların yaptığı Virgin Radio canlı yayınları dinleyiciler tarafından yakından takip edilmektedir.

Virgin Radio Yayın Akışı ve Programlar

Virgin Radio

Virgin Radio, birbirinden başarılı radyocularla yaptığı kesintisiz yayınlara özenle devam etmektedir. Piyasanın tanıdık simalarından Emre Turhan hafta içi her gün 07.00-10.00 saatleri arasında Radio Virgin’de. Sabahları güne daha enerjik başlamak isteyenler için “Emre Turhan ile Günaydın A.Ş” kısa sürede dinleyicilerin beğenisini kazanarak, geniş kitlelere ulaşabilmeyi başarmıştır.

Kanalda gün ortası programı olarak farklı konseptiyle “Kafana Göre” 14.00-16.00 saatleri arasında hafta içi her gün Radio Virgin’de. Yağız Kahraman’ın sunuculuğunu yapmakta olduğu programda, çalacak şarkılar dinleyiciler tarafından belirlenmekte, dinleyiciler istedikleri şarkıyı ateşleyerek üst sıralara çıkmasını sağlamaktadır. Programı dinleyicilerin yönetmesine imkân sağlayan Kafana Göre, sıra dışı konsepti ve sürpriz gelişmeleriyle günün en eğlenceli yayınları arasında yer almaktadır.

Akşam saatleri gelirken “İlişki Testi” videolarıyla tanınmış olan Mesut Süre ile “Rabarba” programı kısa bir zamanda eve dönüş saatlerini en keyifli hale getirmeyi başarmıştır. Mesut Süre, 18.00-20.00 saatleri arasında sunmakta olduğu program ile dinleyicilerine günün tüm yorgunluğunu atma ve eve keyifli bir şekilde dönme imkânı sunmaktadır.

Perşembe gecelerinin vazgeçilmezi ise keyifli konseptiyle Yalçın Birol sunumuyla gerçekleşen “Önce Sen Dinle” programı olmaktadır. Önce Sen Dinle, sürpriz konuklardan oluşmakta ve ilk kez yayınlanmış şarkıları önce dinleyicileri ile buluşturarak, dinleyicilerine çok özel anlar yaşatmaktadır. Yayınlanan şarkıları ilk dinleyen olmaktan keyif alan dinleyiciler için Önce Sen Dinle her Perşembe saat 23.00-00.00 arası Radio Virgin’de!

Radio Virgin Frekans

Virgin Radio, daha çok dijital ortamlarda tercih edilse de bazı şehirlerde karasal frekanslardan yayın yapmaya da devam etmektedir. Merkezi İstanbul’da bulunmakta olup, Virgin Radio İstanbul frekansı 106.2’dir. En çok dinlenen şehirlerden birisi olan Virgin Radio Antalya frekans ise 98.0, kanalın İzmir frekansı yeni değişmiş olup güncel haliyle 103.1 kullanılmaktadır.

Toplamda 8 farklı karasal yayın yapmakta olan kanalın diğer şehirler için frekans ayarları https://karnaval.com/frekanslar sayfasında her daim ulaşılabilir şekilde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Virgin Radio Dijitürk için herhangi bir yani uydu frekansı bulunmamaktadır.

Virgin Radio İletişim

Radyo kanalları, yıllardan beri büyük değişimler geçirmiştir ve günümüzde de değişmeye devam etmektedir. Tek kanal yayın yapan radyolardan, içerisinde yüzlerce seçenek bulunduran çok kapsamlı radyolara geçiş esnasında radyo kanalları ve medya şirketleri de gelişmelere ayak uydurabilmek adına çalışmalarına tam gaz devam etmektedirler.

Ülkenin en geniş medya ağına sahip Karnaval Medya Şirketler Grubu, çatısı altında topladığı onlarca kanal ve programlarıyla yayınlarına kesintisiz bir şekilde devam etmekte olup, bunu son teknoloji ekipmanları ve alıcıları sayesinde çok daha kolay başarabilmektedir.

Kesintisiz müzik ve keyifli programların adresi Virgin Radio için https://karnaval.com/radyolar/virginradio sayfasını inceleyebilir, Karnaval app uygulaması ile tüm mobil cihazlarda, tablet ve bilgisayarlarda uygulamaya erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitesinde bize ulaşın butonuna tıklayarak istek ve şikayetlerinizi belirtebilir, teknik konular ya da iş birlikleri için sponsorluk konusunda yardım alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir