Radyo Üniversite

Selçuk Üniversitesinin Sesi: Radyo Üniversite

 

Türkiye’nin ilk Üniversite Radyosu olan Radyo üniversite iletişim fakültesine bağlı Satem (Radyo – Televişzyon Yapım ve yayıncılık araştırma ve uygulama merkezi )Tarafından 1994 yılında 91.5 frekansında Alaaddin Keykubat kampüsünde konya merkezli olarak heeeyancanlandırırr sloganı ile yayın yayın hayatına başlamıştır.

Radyo Üniversite
Radyo Üniversite

Üniversitelerin vazgeçilmez geleneklerinden biri olan radyo istasyonları; iletişim fakültesi öğrencileri tarafından yürütülmektedir. Selçuk Üniversitesine ait olan Radyo Üniversite, aktif yayın akışı ile öğrencilerin can sıkıntısını gidermektedir. İstek parçalara verilen önem ile her gün birçok öğrencinin istediği parça çalınır. Üniversite hayatını daha eğlenceli ve keyifli hale getiren yayınlar ile öğrencilerin can sıkıntısı giderilmektedir.

Yerli, yabancı, kültürel, marjinal olmak üzere birçok parça bu istasyon üzerinden çalınır. Keyifli ve eğlenceli sohbetler gerçekleştirilerek öğrencilerin can sıkıntısı da başarılı bir şekilde giderilmektedir. Oldukça geniş bir öğrenci kapasitesine sahip olan Selçuk Üniversitesi, gerçekleştirdiği başarılı radyo yayınları ile de adından söz ettirir. İlk kez Jazz ve Blues yayını yapan radyo olmasıyla bilinen bu istasyon birbirinden farklı müzik kültürlerini bir araya getirmektedir.

Keyifli Sohbetlerin Adresi: Radyo Üniversite

Üniversite öğrencileri için en önemli hususlardan bir tanesi de bilgi paylaşımıdır. Öğrenciler birbirlerinin bilgilerinden, becerilerinden, tecrübelerinden faydalanmak ister. Bu noktada Radyo Üniversite, Selçuk Üniversitesi öğrencilerine büyük avantajlar sunar. Gerçekleştirdikleri yayınları ile birçok konu hakkında sohbetler yapmakta ve öğrencileri bilgilendirmektedirler.

Sizler de bu yayınlar ile kampüste hem eğlenceli hem bilgilendirici anlar yaşayabilirsiniz. Oldukça profesyonel bir şekilde yürütülen radyo istasyonu, zengin parça seçeneğiyle de her tarza hitap etmektedir. Bu noktada istek parçalara sık sık yer veren radyo çevrimiçi olarak hizmet sunar. İletişim kanalları üzerinden yayınlara bağlanabilir ve görüş, öneri, şikayet veya isteklerinizi dile getirebilirsiniz.

Radyo Üniversite ile Müzik Zevkini Doruklarda Yaşayın

Selçuk Üniversitesinin moderatörlüğünde yürütülen Radyo Üniversite gerçekleştirdiği başarılı yayınlarıyla adından söz ettirmektedir. Konya genelinde yayın yapan bu istasyonla müzik zevkinizi katlayabilirsiniz. Özellikle gençlere yönelik etkili yayınlar yapan Radyo Üniversite, farklı müzik yayınlarıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Radyo kanalında haftanın en iyi 5 müzik parçası ya da haftanın en iyi kitapları gibi özel yayınlar da yapılmaktadır. Özellikle vizyona yeni giren filmler de bu radyo kanalında dinleyiciyle paylaşılmaktadır.

Radyo Üniversite Frekans Bilgileri

Sizler de bu radyo istasyonuna 91.5 frekansı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Radyo Üniversite Adres Bilgileri

Akademi Mahallesi, Yeni İstanbul Caddesi, Selçuk Üniversitesi Kampüsü / Konya. Görüş, dilek ve şikayetlerinizi selcukseratem@gmail.com adresi üzerinden iletebileceğiniz gibi

0332 241 1717 numaralı telefon üzerinden de ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir